Vyšla nová kniha Holýšovskem od A do Z

Začátkem července vychází nový průvodce Holýšovskem od A do Z. Autorem knihy je Jan Valeš, který v tomto průvodci zúročil znalost místního regionu a historie. Několik kapitol, které se týkají především přírodních zajímavostí v regionu, zpracoval do průvodce Libor Schröpfer. Kniha nás provede po zajímavých místech Holýšova a jeho okolí a zavítáme také do sousedních obcí Čečovice, Dolní Kamenice, Horní Kamenice, Kvíčovice, Neuměř, Štichov a Všekary. V průvodci můžete nalézt celou řadu turistických cílů, které jsou rozděleny dle jednotlivých obcí nebo lesních celků. Nechybí zde informace o naučných stezkách v Holýšově a v jeho okolí. Do knihy autor přidal rovněž pověsti z Holýšova, které v minulosti vyšly v samostatné publikaci. Každý turistický cíl, který najdete v průvodci, je lokalizován na mapce červeným bodem a určen souřadnicemi GPS. U turistického cíle je vždy jeho popis, zmínka o historii a další zajímavosti, které by turistu mohly během jeho putování po Holýšovsku a okolí zaujmout. To nejcennější v průvodci jsou popisy toho, jak každého cíle můžete dosáhnout. Turista se dozví, jak se k cíli dostane pěšky, na kole nebo autem. Nechybí zde samozřejmě informace o přístupnosti jednotlivých cílů a o možnostech domluvit si se správci prohlídky jednotlivých zajímavostí, pokud je to možné. Důležitou součástí průvodce je samozřejmě obrazová dokumentace jednotlivých cílů. Naleznete zde barevné fotografie turistických cílů ze současnosti, ale i černobílé historické fotografie. Průvodce Holýšovskem od A do Z poslouží turistům k tomu, aby v regionu navštívili celou řadu zajímavých míst, která běžným návštěvníkům byla skryta, ale zároveň si zde i místní obyvatelé mohou přečíst spoustu zajímavých informací o různých místech v okolí. Křest nové knihy se uskuteční v Domě dějin Holýšovska ve čtvrtek 18. července 2019 od 20:00 hodin. Knihu nám zde představí Jan Valeš a zmíní další zajímavá místa, která se do průvodce nevešla. Knihu Holýšovskem od A do Z si můžete zakoupit v Domě dějin Holýšovska za 360 Kč.

Jan Valeš, Holýšovskem od A do Z